• KONTAKT Z PEDAGOGIEM SZKOLNYM

Dzień dobry.

Od kilku dni pracujemy „na odległość”. Jest to nowa sytuacja zarówno dla mnie, dla dzieci jak i dla Państwa. Niestety w chwili obecnej, nie jestem w stanie fizycznie spotkać się z Waszymi pociechami, ani z Państwem. Dlatego proponuję w razie potrzeby kontakt za pośrednictwem: maila, czy też telefonu. W nawigacji po lewej stronie uruchomię zakładkę, w której będę umieszczać mam nadzieję przydatne dla państwa informacje.

• KOMUNIKAT DYREKTORA

Komunikat Dyrektora Szkoły

Nauka zdalna w czasie zawieszenia zajęć

Nauczyciele i Rodzice

W związku z zaistniałą sytuacją i zawieszeniem zajęć w szkole stanęliśmy przed ważnym zadaniem mającym na celu wprowadzanie w życie zdalnej nauki.

Informuje, że nauczyciele przystąpili już do zdalnego nauczania. Przesyłają materiały przez dostępne środki komunikacji min. skrzynki pocztowe, sms, kontaktują się telefonicznie.

• REKRUTACJA

Komunikat Dyrektora

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Liwie informuje,

że w dniach 10.02.2020r - 03.03.2020r. odbędzie się

rekrutacja dzieci do klasy pierwszej

w roku szkolnym 2020/2021

Obowiązek szkolny rozpoczynają dzieci w wieku 7 lat

W dniach 24.02.2020r - 13.03.2020r odbędzie się

• Zabawa choinkowa

W tym roku postanowiliśmy połączyć dwa święta tj. szkolna zabawę choinkową i Dzień Babci i Dziadka. Dzieci pod opieką swoich wychowawczyń przygotowały program artystyczny dla babć i dziadków, którzy tłumnie przybyli na uroczystość. Były tańce, piosenki, wierszyki, a na konioec.....babcie i dziadkowie przedstawili wnukom bajkę pt. " Czerwony Kapturek". Przedstawienie wywołało salwy smiechu i zostało nagrodzone gromkimi brawami. Po wspólnym poczęstunku rodzice, dziadkowie i dzieci stanęli do sportowej rywalizacji w wesołych grach i zabawach. Uroczystość zakończono wspólną zabwą przy muzyce.

• Jasełka 2019r

Tradycją w naszej szkole są coroczne jasełka. Wprowadzają nas zawsze w świateczny klimat, zbliżają do siebie. Zapraszamy na nie najbliższych, aby wspólnie śpiewać kolędy i cieszyć się z nadchodzących świąt. W tym roku to uczniowie klasy II i III przygotowali uroczystość. Główne role (Józef i Maria) zagrali Błażej i Nadia. Byli też królowie, anioły, dzieci, babcia, gospodarze i 3 pastuszków. Mali aktorzy mimo towarzyszącej im tremy wspaniale zagrali swoje role.

• Andrzejki

Andrzejki, to ulubiona forma zabawy w naszej szkole. Tego dnia, już tradycyjnie, uczniowie zamieniają się w czarodziejki, czarnoksiężników i wiedźmy, po to by wspólnie bawić się przy wróżbach i grach sportowych. W tym roku, to starsi uczniowie przygotowali ( pod okiem wychowawców), wróżby andrzejkowe i przeprowadzili je wśród uczniów młodszych klas. Zabawa była wyśmienita.

• Szkoła do hymnu

W piątek, 8 listopada (ostatni dzień roboczy przed Świętem Niepodległości) o symbolicznej godz. 11:11 wzięliśmy udział w akcji " Szkoła do hymnu" i zorganizowaliśmy wspólne śpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego.

• Pasowanie na ucznia klasy I

18.X.2019r odbyło się w naszej szkole pasowanie uczniów klasy I.

Pierwszaki przedstawiły cześć artystyczną. Były piosenki, wiersze i tance. Następnie ślubowały, że będą dobrymi uczniami. Potem pani dyrektor Urszula Rackiewicz pasowała ich na uczniów klasy I. Po pasowaniu odbyła się dalsza część artystyczna w wykonaniu klasy II i III. Na zakończenie wszyscy uczniowie klas I-III wykonały kowbojski taniec. Po części artystycznej pierwszaki otrzymały dyplomy i prezenty. Na koniec odbył się poczęstunek, który zorganizowali rodzice pierwszaków. Był piękny tort i inne smakołyki.

• Komunikat Dyrektora

Publicznej Szkoły Podstawowej w Liwie

Na podstawie § 34 punkt 10 rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 13 września 2017r. w sprawie rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami Rzeczpospolitej Polskiej (Dz.U. z 2017r., poz.1911) informuję, że sprawozdania finansowe za rok 2018 Publicznej Szkoły Podstawowej w Liwie zostały umieszczone w BIP Urzędu Miasta i Gminy Miłomłyn, zakładka - sprawozdania finansowe.

W związku z przystąpieniem nauczycieli do strajku informuję,

że od dnia 08.04.2019 r. do odwołania

nie odbędą się zajęcia lekcyjne.

Jednocześnie zapewniamy opiekę tym dzieciom, które opieki potrzebują.

(zwłaszcza rodziców pracujących)

O dalszych postępach w tej sprawie będziemy informować na bieżąco.

• Komunikat Dyrektora

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Liwie informuje,

że od dnia 11.02.2019 r. do 01.03.2019 r. przyjmowane są zapisy dzieci

do klasy pierwszej

na rok szkolny 2019/2020

Obowiązek szkolny rozpoczynają dzieci w wieku 7 lat.

Niedziela 19.05.2024