• UWAGA!!!

• UWAGA !!!

Zmiana godzin i transportu przyjazdów i odwozów uczniów

Szkoły Podstawowej w Liwie

Obowiązywać będzie od 02.11.2022r

Przyjazdy transportu zbiorowego do szkoły:

Boguszewo 7:00

Zalewo 7:03

Rogowo 7:11

Liwa 7:15

Odjazdy transportu zbiorowego ze szkoły:

Liwa 14:52

Rogowo 14:56

Zalewo 15:04

Boguszewo 15:07

• Podsumowanie Akcji #SzkołaPamięta

• W odpowiedzi na apel Ministra Edukacji Narodowej nasza szkoła z ochotą wzięła po raz drugi udział w ogólnopolskiej akcji  #SzkołaPamięta. Nauczyciele wspólnie z uczniami podjęli szereg działań. Obejmowały one:

Porządkowanie Grobu Nieznanego Żołnierza na zabytkowym cmentarzu z XIX w Liwie – uczniowie naszej szkoły uporządkowali grób, którym nasza szkoła opiekuje się co roku. Była to kolejna okazja aby uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności.

Porządkowanie terenu wokół zabytkowego obeliska - Zlokalizowany w centrum wsi, przy drodze do Boguszewa i Miłomłyn. Wystawiony 26 sierpnia 1923 r, ma postać wysokiego głazu ustawionego na podstawie murowanej z kamieni polnych. Poświęcony jest mieszkańcom poległym podczas I Wojny Światowej. Uczniowie naszej szkoły uporządkowali teren i zapalili znicze.

Gazetka ścienna – przygotowana przez uczniów naszej szkoły oraz utrwalająca znaczenie Święta Zmarłych. Dzieci kolorowały ilustracje tematyczną oraz samodzielnie wykonywały prace plastyczne.

Spacer na zabytkowy cmentarz w Liwie z XIX – Uczniowie udali się na zabytkowy cmentarz, na którym zwiedzano stare opuszczone groby próbując odczytać zatarte napisy. Zapalano znicze przyniesione przez uczniów na starych , zabytkowych i opuszczonych grobach. Uczniom przypomniano jak należy się zachować w tak szczególnym miejscu oraz jak ważna jest pamięć o zmarłych.

Więcej zdjęć w zakładce: Album Fotograficzny

• Konkurs Fotograficzny

• UWAGA KONKURS FOTOGRAFICZNY!

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z Rodzicami do udziału w konkursie fotograficznym

Ja i moja Rodzina jesienią w obiektywie”

Celem konkursu jest:

• rozbudzenie wśród dzieci zainteresowań otaczająca przyrodą

• uwrażliwienie na piękno krajobrazu przyrodniczego

• promowanie swojego miejsca zamieszkania lub innych ciekawych miejsc (park, las, ogród, itp.)

• zachęcanie do wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu

• promowanie pasji fotograficznych

Warunki uczestnictwa:

• Zgłaszając zdjęcie Rodzic jednocześnie wyraża zgodę na publikowanie zdjęć na stronie internetowej szkoły.

• Zdjęcie w dowolnym formacie należy dostarczyć do 16 grudnia do wychowawców klas.

• W ocenie prac konkursowych pod uwagę będą brane głównie: pozytywny przekaz, walory artystyczne oraz estetyka.

• Planowane jest przyznanie I, II, III miejsca.

• Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują dyplomy natomiast zwycięscy otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.

• Zgłoszone do konkursu prace będą zaprezentowane na wystawie w holu szkoły oraz zamieszczone na stronie internetowej szkoły.

• Po rozstrzygnięciu konkursu prace zostaną zwrócone do uczestników

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w styczniu na balu karnawałowym.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

Koordynator konkursu: Anna Szymkowicz

• Informacja dla rodziców

•

Przypominamy, że zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2022/2023 31 październik 2022r. (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno – wychowawczych dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Liwie. Rodzice, którzy potrzebują dla swoich dzieci opieki w tym dniu, proszeni są o zgłoszenie takiej informacji w terminie do 27 października 2022r (czwartek) u wychowawców klas oraz podanie w jakich godzinach dziecko potrzebować będzie opieki.

• Laboratoria Przyszłości

• Początki poznawania części sprzętu pozyskanego w programie Laboratoria Przyszłości. Nasi uczniowie kreatywnie spędzają czas na zajęciach. Dzielnie programują roboty Bee-bot, wyznaczają trasę robota SuperDoc, tworzą konstrukcje z klocków K'nex, a przy tym rozwijają wyobraźnię, kompetencje przyszłości oraz świetnie się bawią:-)