• Inicjatywy

• Inicjatywa „Podaruj książkę bibliotece”

Drodzy Rodzice,

Rada Rodziców oraz Biblioteka Szkolna zapraszają wszystkich czytelników i sympatyków czytania książek do włączenia się w akcję „Podaruj książkę bibliotece”. Akcja polega na dobrowolnym podarowaniu naszej szkolnej bibliotece książek, które jej czytelnicy – czyli nasze dzieci – z chęcią przeczytają.

Jeśli macie w domu lektury lub książki, które Wasze dzieci już przeczytały i w ten sposób stały się już niepotrzebne, możecie – biorąc udział w szczytnym celu - wspomóc naszą bibliotekę szkolną przekazując je do niej. Ważny jest każdy, nawet jeden egzemplarz. Z pewnością znajdzie się ktoś chcący go przeczytać. Wszystko ku radości najmłodszych. Przekazane przez Was książki będą służyć przez kolejne lata czytelnikom naszej szkolnej biblioteki.

Oprócz lektur szkolnych szczególnie pożądane są książeczki dla dzieci z dużym drukiem.

Biblioteką szkolną opiekuje się Pani Barbara Pietrusińska. Wszystkim wspierającym inicjatywę z góry dziękujemy i zapraszamy do kontaktu z Panią Barbarą oraz z Radą Rodziców (e-mail radarodzicow@spliwa.milomlyn.pl lub tel/SMS: 504 701 934).

Dziękujemy!!!

Szczególnie pożądane pozycje:

• Joanna Papuzińska „Aniusia”

• Waldemar Cichoń „Cukierku ty łobuzie

• Justyna Bednarek „Niesamowite przygody 10 skarpetek (4 prawych i 6 lewych)”

• Grzegorz Kasdepke „Detektyw Pozytywka”

• Agnieszka Frączek „Rany Julek, o tym jak Julian Tuwim został poetą”

• Maria Konopnicka „Jak to ze lnem było”

• Barbara Kosmowska „Dziewczynka z Parku”

• Marcin Pałasz „Sposób na Elfa”

• Maria Terlikowska „Drzewo do samego nieba”

• Danuta Parlak „Kapelusz pani Wrony”